Wyprawa na Monte Cassino

czwartek, 23 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

We wtorek, 14 maja, pięcioosobowy patrol złożony z harcerzy z trzech drużyn naszego hufca: 1 DH Ogień, 14 DH Baszta oraz 20 DH Kwisa, wyruszył na Harcerską Wyprawę Pamięci z okazji 75 rocznicy bitwy o Monte Cassino. Trwała ona do środy, 22 maja. Podczas Wyprawy nasi harcerze wzięli udział w państwowych uroczystościach na cmentarzu na Monte Cassino, na którym obecni byli m.in. prezydent Polski, prezydent Włoch oraz córka gen. Andersa. Jednym z punktów programu był udział w Rajdzie Honker, w trakcie którego harcerze wcielili się w role żołnierzy zdobywających Monte Cassino i zmierzyli się z przeróżnymi, naprawdę wymagającymi zadaniami. Dodatkowo podczas Wyprawy bolesławiecki patrol zwiedził również Florencję, Rzym, Watykan, Pompeje oraz Wiedeń. Nasi harcerze podczas tych paru dni Wyprawy zawiązali wiele nowych przyjaźni oraz zebrali moc niesamowitych wspomnień, które pozostaną w ich pamięci na długo!

Czuwaj!

pwd. Anita Filip

© Hufiec ZHP Bolesławiec. Administrator strony pwd. Paweł Kranicki.