niedziela, 2 Czerwiec 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

Zakończył się pierwszy etap I Górskiego Kursu Zastępowych i Przybocznych!
60 km – dokładnie taką odległość pokonało 25 harcerzy z różnych środowisk naszego hufca, wędrując po Karkonoszach oraz Izerach! Odpoczywając w pięknych okolicznościach Hali Izerskiej, śpiąc w namiotach przy Chatce Górzystów, gdzie zajadali się sławnymi naleśnikami na słodko, szlifowali swoje umiejętności, ale przede wszystkim swoje charaktery. Nieustanny skwar lejący się z nieba podczas wędrówek do miejsc jak Kopalnia Stanisław, zamieniający się w nocy na temperatury niezbyt komfortowe, pokazały zaparcie i motywacje harcerzy do pokonywania własnych słabości. Wieczorne ogniska pozwoliły na wymianę doświadczeń, oraz posłuchanie starszych, doświadczonych instruktorów oraz harcerzy, którzy radzili, zachęcali oraz ukazywali pewne rzeczy z innej perspektywy. Niebywałą pomocą służył phm. Beniamin Marek, któremu serdecznie dziękujemy za czas i trud włożony w kurs 
Druga część, która będzie również ostatnią, odbędzie się po zakończeniu roku szkolnego, gdzie w czasie nocnej zbiórki „hamakowej”, przyszli zastępowi i przyboczni oficjalnie zakończą kurs.

Czuwaj!

pwd. Radosław Kalamarz

Galeria zdjęć

© Hufiec ZHP Bolesławiec. Administrator strony pwd. Paweł Kranicki.