niedziela, 2 Czerwiec 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

Zakończył się pierwszy etap I Górskiego Kursu Zastępowych i Przybocznych!
60 km – dokładnie taką odległość pokonało 25 harcerzy z różnych środowisk naszego hufca, wędrując po Karkonoszach oraz Izerach! Odpoczywając w pięknych okolicznościach Hali Izerskiej, śpiąc w namiotach przy Chatce Górzystów, gdzie zajadali się sławnymi naleśnikami na słodko, szlifowali swoje umiejętności, ale przede wszystkim swoje charaktery. Nieustanny skwar lejący się z nieba podczas wędrówek do miejsc jak Kopalnia Stanisław, zamieniający się w nocy na temperatury niezbyt komfortowe, pokazały zaparcie i motywacje harcerzy do pokonywania własnych słabości. Wieczorne ogniska pozwoliły na wymianę doświadczeń, oraz posłuchanie starszych, doświadczonych instruktorów oraz harcerzy, którzy radzili, zachęcali oraz ukazywali pewne rzeczy z innej perspektywy. Niebywałą pomocą służył phm. Beniamin Marek, któremu serdecznie dziękujemy za czas i trud włożony w kurs 
Druga część, która będzie również ostatnią, odbędzie się po zakończeniu roku szkolnego, gdzie w czasie nocnej zbiórki „hamakowej”, przyszli zastępowi i przyboczni oficjalnie zakończą kurs.

Czuwaj!

pwd. Radosław Kalamarz

Galeria zdjęć


Za nami Zlot Chorągwi Dolnośląskiej

sobota, 25 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

W Zgorzelcu w dniu 25.05.2019r. odbył się Zlot Chorągwi Dolnośląskiej. Do miasta przybyło ponad 1000 harcerzy ze wszystkich hufców naszego województwa! Nasze środowiska reprezentowały gromady Dzielne Wilczki oraz Mali Wędrownicy, i drużyny harcerskie Hyperion oraz Hubal, które przez całą sobotę poznawali zakamarki Zgorzelca oraz Gorlitz, a także wykonywali zadania przygotowane dla nich na trasach 🙂
Trasę zuchową przygotowali z ogromną pomocą harcerzy z naszych drużyn phm. Paweł Puk oraz phm. Michał Bortnik, którzy przenieśli uczestników na Dziki Zachód, i zapewnili zuchom ogromną dawkę zabawy 
Zaś od kilku tygodni, przy logistycznym przygotowaniu zlotu pracowała grupa harcerzy z 12 DH Czarni i 13 PDH Watra na czele z druhem komendantem, phm. Radosławem Zamorskim!
Zlot zakończył się uroczystym apelem, ogniskami, oraz wręczeniem nagród dla drużyn, które zwyciężyły we współzawodnictwie oraz regatach żeglarskich.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zlotu, oraz naszym harcerzom i zuchom, którzy dumnie reprezentowali hufiec 

Czuwaj!

Galeria zdjęć


Wyprawa na Monte Cassino

czwartek, 23 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

We wtorek, 14 maja, pięcioosobowy patrol złożony z harcerzy z trzech drużyn naszego hufca: 1 DH Ogień, 14 DH Baszta oraz 20 DH Kwisa, wyruszył na Harcerską Wyprawę Pamięci z okazji 75 rocznicy bitwy o Monte Cassino. Trwała ona do środy, 22 maja. Podczas Wyprawy nasi harcerze wzięli udział w państwowych uroczystościach na cmentarzu na Monte Cassino, na którym obecni byli m.in. prezydent Polski, prezydent Włoch oraz córka gen. Andersa. Jednym z punktów programu był udział w Rajdzie Honker, w trakcie którego harcerze wcielili się w role żołnierzy zdobywających Monte Cassino i zmierzyli się z przeróżnymi, naprawdę wymagającymi zadaniami. Dodatkowo podczas Wyprawy bolesławiecki patrol zwiedził również Florencję, Rzym, Watykan, Pompeje oraz Wiedeń. Nasi harcerze podczas tych paru dni Wyprawy zawiązali wiele nowych przyjaźni oraz zebrali moc niesamowitych wspomnień, które pozostaną w ich pamięci na długo!

Czuwaj!

pwd. Anita Filip


poniedziałek, 13 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

Druhny i druhowie, rodzice, przyjaciele i znajomi !

Prosimy – Głosujcie na nasze projekty z budżetu obywatelskiego !
Wasz głos pozwoli nam uzyskać pieniądze na działalność drużyn i gromad z naszego
Hufca. Potrzebny tylko PESEL i telefon komórkowy. Głosować może każdy
mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który ukończył 16 lat.
Jak oddać głos?
1. Wejdź na stronę:  https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/
2. Wybierz projekt o charakterze turystycznym nr 58 Wędrowanie to przygoda – cykl
wędrówek dla młodszych i starszych.
3. Wybierz projekt o charakterze wspierania społeczeństwa obywatelskiego nr 67-
Postaw obywatelskich trzeba się nauczyć.
4. Wpisz swoje imię i nazwisko, kod pocztowy (weryfikujemy czy jesteś mieszkańcem
województwa dolnośląskiego), PESEL (weryfikujemy czy masz ukończone 16 lat),
nr telefonu (na ten numer wyślemy kod weryfikacyjny – ten numer telefonu może zostać
wykorzystany tylko 1 raz).
5. Potwierdź, że nie jesteś robotem.
6. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
7. Kliknij przycisk ODDAJ GŁOS.
8. W przeglądarce pojawi się nowe okno do wpisania kodu weryfikacyjnego.
9. Na podany numer telefonu zostanie wysłany bezpłatny SMS z kodem weryfikacyjnym.
10. Wpisz kod weryfikacyjny w przeznaczonym do tego polu, masz na to 2 minuty.
11. Po wpisaniu kodu, kliknij przycisk POTWIERDŹ GŁOS.
12. Brawo Twój głos został oddany!
Dziękujemy!


Festiwal Piosenki Turystycznej i Harcerskiej zakończony

sobota, 11 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

Od godz. 10.00 11.05.2019 drużyny i gromady prezentowały swoje umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne na scenie „Orła”, gdzie po raz trzeci odbył się Festiwal Piosenki Turystycznej i Harcerskiej naszego hufca.
I miejsce w kategorii gromad zuchowych zajęły ex aequo Mali Wędrownicy oraz Dzielne Wilczki!
I miejsce w kategorii drużyn harcerskich zajęła 12 DH Czarni, połączona z siłami nowopowstałej 13 PDH Watra,
II miejsce zajęła drużyna Hubal,
III – 20 DH Kwisa ze Świętoszowa.
Ponadto nagrodę publiczności, trzeci raz z rzędu otrzymała 12 DH Czarni i 13 PDH Watra.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich występujących!

Zapraszamy do fotorelacji poniżej.
Czuwaj!

Galeria zdjęć


piątek, 10 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

Druhny i Druhowie!

Przedstawiam Wam prezentację autorstwa phm. Krzysztofa Makaro dotyczącą starych cmentarzy w okolicach Bolesławca. Możecie się dowiedzieć czegoś nowego.. a może nawet wybrać się z drużyną na poszukiwania?

Sprawdźcie sami na www.fotocmentarze.cba.pl

Czuwaj!


Majówka Baszty i Orłów

czwartek, 9 Maj 2019

Wpisał/a: Krzysztof Wojda

W dniach 1-5 maja 2019 roku drużyny: 14 DH Baszta i 16 BDH Orły uczestniczyły we wspólnym biwaku majowym. Odbywał się on na terenie Gór Sowich, a nocleg zapewniła nam Akademia Jeździecka w Lutomii Górnej (pow. świdnicki).
Od początku wiadome było, że będzie się dużo działo. Góry, łąki, jeziora – cicha okolica sprzyjała obcowaniu z przyrodą. Na majówce harcerze mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na wielu płaszczyznach oraz integracji między sobą nawzajem. Powstało wiele nowych przyjaźni i niezapomnianych wspomnień.
Dla niektórych ten biwak był też podsumowaniem ich pracy w roku harcerskim, za co zostali nagrodzeni chustą, krzyżem harcerskim lub nowym stopniem.
Harcerze z drużyn Baszta i Orły nauczyli się wielu nowych umiejętności, mieli okazję jeździć na koniach oraz zdobywać różne sprawności. Z pewnością ten biwak jest jednym z tych niezapomnianych 🙂

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 . . . 12 Następna

© Hufiec ZHP Bolesławiec. Administrator strony pwd. Paweł Kranicki.